Az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár 2024. április 27. és 30. között technikai okok miatt zárva tart.

Magyar Felsőoktatási Levéltári Szövetség 2022. évi vándorgyűlése

2022. augusztus 24. és 26. között tartotta meg éves vándorgyűlését a Magyar Felsőoktatási Levéltári Szövetség Szegeden. A rendezvény első napján az EMMI, a Levéltári Szakfelügyelet és a levéltári társegyesület részvételével kerekasztal-beszélgetés zajlott a levéltári aktualitásokról, változásokról. Ezt követően az egyetemi levéltárak vezetői röviden beszámoltak intézményük éves működéséről, eredményeiről. A nap végén szakmai előadások hangzottak el a levéltári jogszabályváltozásokról és a közeljövőben induló akkreditált képzésekről. A rendezvény második napján tudományos konferencián vehettek részt a jelenlévők, ahol történészek, levéltárosok és intézményvezetők az egyetemtörténet kutatásával kapcsolatos elméleti és gyakorlati problémákat vitatták meg. Sor került néhány közelmúltban megjelent egyetemtörténeti kiadvány bemutatására is. A konferencia zárónapján a szegedi levéltárak és kiállítások megtekintésére nyílt lehetőség. A rendezvényen az Egyetemi Könyvtár és Levéltárat dr. Tóth Krisztina levéltárvezető képviselte.

ELTE EKL Levéltár