Sikeresen zárultak az Országos Könyvtári Napok az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltárban. A programsorozat keretében látogatóink könyvtártörténeti vezetésen és a restaurátor-műhely bemutatásán vehettek részt, valamint érdekes prezentációt halhattak könyvtárunk történelméről, a nálunk őrzött reformációhoz köthető könyvritkaságokról, metszetgyűjteményünkről, kéziratainkról és kulturális kincseinkről.
Előadásaink keretében vendégeink a magyar jezsuiták dél-amerikai missziós munkáját bemutató 18. századi kéziratokon keresztül betekintést nyerhettek a korabeli utazási körülmények nehézségeibe és az őslakosok kultúrájába. Zakarjás János, Éder Ferenc Xavér és Orosz László különböző helyszíneket jártak be, beszámolóik az Egyetemi Könyvtár és Levéltárban kutathatók, és részben az egyetem repozitóriumában is elérhetők.
Elektronikus információforrások címmel tartott bemutató keretében az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár metszetgyűjteményébe nyílt lehetőség bepillantani. A kollekció, mely az ELTE intézményi repozitóriumában is elérhető, főként XVIII., XIX. századból származó arcképeket, illetve tájképeket és egyéb illusztrációkat tartalmaz, de fellelhető köztük jóval korábbi, XVI. századi rézmetszet (pl. Hieronymus Wierix) is. Az állományunkban őrzött 185 kódexünk közül 108 elérhető digitalizált formában is, melyek közül a gazdagon illusztrált Dante-kódexbe „lapozhattak bele” az érdeklődők. Különleges élménnyel szolgált a Hungaricana közgyűjteményi portál fényképeket, képeslapokat, valamint okleveleket bemutató néhány oldala, illetve több külföldi kéziratos gyűjtemény gazdag állományának felvonultatása.
Luther-nyomtatványok címmel tárlatvezetés keretében elevenedtek meg kiállított dokumentumaink alapján a reformáció értékei, vitái, neveléssel és oktatással kapcsolatos tanítási elvei. A Luther-Biblia és a magyarországi reformátorok Biblia-fordításainak néhány példánya szintén megtekinthető. Könyvbemutatónkon a reformációhoz köthető további dokumentumok kerültek a közönség elé. A kiállítás 2018. február 28-áig látogatható az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltárban.