Az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár 2024. április 27. és 30. között technikai okok miatt zárva tart.

Idén is ellátogattak az ELTE Egyetemi Könyvtárba a Kárpát-medencei Nyári Egyetem hallgatói Utolsó módosítás

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem 2016. július 5-10. között megrendezett ELTE Kárpát-medencei Nyári Egyetem keretében a határon túli magyar anyanyelvű egyetemisták felkeresték könyvtárunk műemlék épületét.

A látogatás során a nyári egyetemi program mind a négy szakmai (humán, természettudományi, jogi és informatikai) szekciójának hallgatói részt vettek a programon. Az Erdély, Felvidék, Kárpátalja és Délvidék magyar ajkú fiataljai hallhattak az épület és a könyvtár történetének legizgalmasabb időszakairól, megcsodálhatták a nemrégiben felújított Díszterem freskóit és megismerhették az intézményben egykor dolgozó néhány emblematikus személy különös életútját. Műhelybemutatón betekintést nyertek a restaurátori munka és a kínai papíröntés rejtelmeibe. A könyvtárlátogatás résztvevői – a visszajelzések alapján – felejthetetlen élménnyel gazdagodtak.