Az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár 2024. április 27. és 30. között technikai okok miatt zárva tart.

Örökbe fogadható régi magyar könyvek

Támogassa régi magyar könyvek restaurálását az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltárban!

2023-ban örökbefogadásra ajánljuk az Egyetemi Könyvtár egyik legértékesebb gyűjteménye, a Régi Magyar Könyvtár darabjait.

Ez a több mint 3000 darabos gyűjtemény az anyanyelvünkön és hazánk területén nyomtatott legkorábbi műveket tartalmazza. A könyvnyomtatás kezdetétől 1711-ig keletkezett összes olyan nyomtatvány idetartozik, amely vagy magyar nyelven vagy Magyarország területén került nyomtatásra vagy magyar szerző műve. Eszmei értékük hazai viszonylatban szinte felbecsülhetetlen. A szinte folyamatos, nagymértékű használat következtében a gyűjtemény mára erősen restaurálásra szorul.

A kötetek restaurálásának támogatásával Ön is hozzájárulhat közös nemzeti kincseink fennmaradásához. További információkért, kérjük látogasson el honlapunkra.

ELTE EKL