Sikeresen zárultak a Kulturális Örökség Napjai az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltárban

Kulturális értékeink védelmére és épített örökségünk megőrzésére kívántuk felhívni a figyelmet az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltárban szervezett rendezvényünkkel az idei Kulturális Örökség Napjai keretében.

Programsorozatunk nyitányaként 11.00 órától Felcsendül egy hang címmel Bábel Klára hárfakoncertjén vehettek részt az érdeklődők. A CHARM-EU (Challenge-driven, Accessible, Research-based, Mobile European University) európai egyetemi szövetség városaihoz és kultúrájához köthető muzeális dokumentumainkról kamarakiállítás nyílt, mely 2024. június 10-éig hétköznapokon 10.00 és 15.00 óra között látogatható.  A könyvek, tudományok és művészetek kedvelői épülettúráinkon keresztül betekintést nyerhettek a könyvtár építészeti és történeti csodáiba és műemléképületének termeibe, megismerkedhettek a könyvrestaurálás folyamatával, muzeális gyűjteményünk néhány különleges darabjával, valamint Eötvös Loránd életével és munkásságával. Feltárultak egyetemünk történetének fontosabb eseményei is Könyv, talár, tudomány – Jelképek az Eötvös Loránd Tudományegyetem múltjából című egyetemtörténeti kiállításunk keretében. Rendezvényeink alatt vendégeink egyedi, keményfedeles kézműves könyvecskéket készíthettek, Buzogány Dezső kalligráfus pedig a szépírás művészetébe avatta be az érdeklődőket.

Rendezvénysorozatunkat „Százféle változatban” – Cseh Tamás dalai Bárth János előadásában című koncerttel zárjuk. Minden érdeklődőt szeretettel várunk a Múzeumok Őszi Fesztiválja keretében szervezett programjainkon is.

Hárfakoncert

ELTE EKL, Kuttner Ádám